Światowy Dzień Mycia Rąk" w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kościelcu.
19 października gościliśmy w oddziałach przedszkolnych Motylki, Biedronki oraz Sowy Panią Kornelię z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Proszowicach. Pani Kornelia przeprowadziła ciekawe zajęcia dotyczące higieny mycia rąk. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach i eksperymentach. Rozmawiały na temat zarazków, bakterii oraz wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dowiedziały się jak bardzo ważne jest mycie rąk, kiedy należy myć ręce i w jaki sposób. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył Przedszkolakom wielu wrażeń oraz pokazał, że niektóre umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.
Dziękujemy Pani Kornelii za przybycie i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.
Ilona Rojewska















